Obavijest korisnicima

Knjižnica će biti zatvorena od 28. do 29. lipnja za sve korisnika.

Upute za korištenje prostorija i usluga Knjižnice za vrijeme COVID-19 epidemije

• Knjižnica je otvorena svaki radni dan od 9 do 15 h

Upis novih korisnika

• Novi korisnici knjižnice upisuju se online
  • Na mail knjiznica@gradri.uniri.hr potrebno je poslati:
    1. Presliku SmartX studentske iskaznice
    2. Podatke o korisniku:
      • Adresa stalnog prebivališta (ulica, mjesto, poštanski broj)
      • Naziv studija

Posudba građe

• Knjižnična građa se naručuje online, na mail knjiznica@gradri.uniri.hr i preuzima na za to određenom mjestu u prostoru Knjižnice
  • Dostupnost građe se može provjeriti u katalogu Knjižnice

Vraćanje građe

• Građa se može vratiti na za to predviđenu mjesto u prostoru Knjižnice

U prostoru Knjižnice

• Korisnici u Knjižnicu mogu doći preuzeti prethodno naručenu građu ili koristiti čitaonicu
  • Na knjižničnom pultu korisnici se mogu i upisati i naručiti građu, ali bez zadržavanja više od dvije osobe istovremeno
  • Korisnicima nije dozvoljen slobodan pristup građi na policama Knjižnice
  • U prostoru knjižnice potrebno se držati sljedećih epidemioloških mjera:
    • dezinfekcija ruku pri ulasku u prostor Knjižnice
    • nošenje maske
    • održavanje razmaka 1,5m

Korištenje čitaonice i računala

• Korisnici mogu koristiti čitaonicu ukoliko ima slobodnih sjedećih mjesta
  • Prije korištenje čitaonice potrebno je upisati se u za to predviđeni obrazac

Za sve upite:

• knjiznica@gradri.uniri.hr
  • 051/265-915

Cambridge University Press – besplatna objava znanstvenih radova hrvatskih autora u otvorenom pristupu

U okviru pretplate na časopise Cambridge University Press u 2020. godini sklopljen Read & Publish ugovor koji omogućava hrvatskoj akademskoj i znanstvenoj zajednici uključenoj u ovu pretplatu objavljivanje neograničenog broja radova u otvorenom pristupu bez dodatnih troškova objave (APC – Article Processing Charge).

Ova mogućnost odnosi se na sve hrvatske znanstvenike, odnosno autore za korespondenciju kojima su matične ustanove uključene u pretplatu na Cambridge University Press – sastavnice hrvatskih javnih sveučilišta, hrvatski klinički bolnički centri, hrvatski javni znanstveni instituti te Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti.

Više..

Nabava e-izvora za 2020. godinu

1. Annual Reviews
  2. APS Journals
  3. CAB Abstracts
  4. Cambridge Journals Online
  5. Econlit
  6. Emerald eJournals Premier
  7. Evidence Based Medicine Reviews (EBMR)
  8. HeinOnline: Heinonline Academic Core, Foreign and International Law Resources Database (FILRD), Kluwer Law International Journal Library, Index to Foreign Legal Periodicals (IFLP)
  9. IEEE/IET Electronic Library (IEL)
  10. INSPEC
  11. IOPscience extra
  12. JSTOR: Arts & Sciences I – XV
  13. Karger eJournal Collection
  14. MathSciNet
  15. Oxford Journals – Humanities and Social Sciences, Science Technology and Medicine
  16. PsycINFO
  17. RSC Gold
  18. SAGE Journals – Humanities and Social Sciences; Science, Technology and Medicine
  19. Science Journals
  20. Scopus
  21. SpringerNature Journals Complete Collection
  22. Taylor & Francis Journal Collection: Social Science & Humanities Library, Science & Technology Library and Medical Library
  23. Web of Science Core Collection, Web of Science Citation Connection, Journal & Highly Cited Data
  24. Wiley Standard Journals Collection: Social Sciences & Humanities; Science, Technology & Medicine

SAGE Journals  i APS Journals bit će dostupni nakon završetka postupka javne nabave, o čemu ćete biti obaviješteni.

Otvoren je pristup na Wiley zbirke časopisa za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu, a detalje možete pronaći ovdje.

Pristup na Karger eJournal Collection bit će uspostavljen 17.01.2020., a detalje možete pronaći ovdje.

Ostale navedene baze i zbirke e-časopisa dostupne su za korištenje.