_Obrazovanje, Radionice, Znanost

— 23.09.2022.

— 16:00

Građevinski fakultet u Rijeci

U sklopu projekta “Reconnect science with the blue society (Blue-connect)”, koji je financiran iz Horizon MSCA Researcher’s Night poziva, s ciljem da na zabavan način približi znanost djeci i mladima, 23. rujna 2022. godine organizirat će se Dan otvorenih vrata laboratorija Građevinskog fakulteta kroz 5 radionica. Uz kratka popularna predavanja, polaznici će moći sami sudjelovati u provođenju ispitivanja, izradi betonskih elemenata, simulaciji klizišta i drugim edukativnim simulacijama.

Cilj organiziranih događanja je ojačati vezu između istraživanja i njihove primjene te podići svijest o važnosti pitanja održivosti u graditeljstvu u vrijeme klimatskih promjena i potrebe zaštite našeg okoliša.

Grupni dolasci na radionice mogu se prijaviti do petka 16.09.2022.