_Predavanje, Suradnja

Iz virtualnog svijeta u stvarnost: snaga simulacija u razvojnom ciklusu automobilskih pogonskih sustava tvrtke Rimac Technology, dr. sc. Karlo Seleš

05.04.2024.

— 05.04.2024.

— 13:00

Građevinski fakultet u Rijeci

U svijetu računalnih simulacija automobilske industrije, termalne, strukturne i elektromagnetske simulacije igraju jednu od ključnih uloga u razvoju automobila i njihovih dijelova. Kroz svoje predavanje dr. sc. Karlo Seleš (Rimac Technology), pokušat će nam na zanimljiv način približiti primjenu navedenih simulacija u cjelokupnom ciklusu razvoja proizvoda. Koristeći razvoj baterijskog paketa kao primjer, proći će put od konceptualnog razvoja i brzih simulacija s mnogo pretpostavki, preko detaljne virtualne validacije pa sve do konačnih testiranja prototipa i gotovih baterijskih paketa. Predavanje će bit prožeto korisnim savjetima za studente i profesionalce početnike koji imaju želje zaroniti u ovaj zanimljiv svijet simulacija. Otkrit će različite primjene numeričkih simulacija u automobilskoj industriji, istaknuti njihove prednosti i mogućnosti te nas upoznati s izazovima s kojima se susreću. Pozivamo vas da nam se pridružite 5.4.2024. u 12h na Građevinskom fakultetu u prostoriji 003.

Predavanje je moguće pratiti i online putem sljedeće poveznice: https://us06web.zoom.us/j/81077278945?pwd=CDvOivsrqXOuzrbUmpUpSt7feWPQ5Z.1