Održana je radionica “Kako zadovoljiti koncept zelenog grada i održive gradnje?”

15.12.2022.

— 15.12.2022.

— 09:35

U sklopu projekta “Reconnect science with the blue society (Blue-connect)”, koji je financiran iz Horizon Europe programa, s ciljem da na zabavan način približi osnovnoškolcima pojmove održivi razvoj, zelena gradnja i zeleni gradovi, ekološki otisak i klimatske promjene, u OŠ “Vladimir Gortan” održana je radionica koju provodi Građevinski fakultet u osnovnim školama. Cilj radionice je podizanje razine svijesti o klimatskim promjenama i održivom razvoju i njihovim dodirnim točkama s arhitekturom i građevinarstvom. Kroz interaktivnu radionicu učenici su imali priliku osmisliti svoj zeleni grad primjenom koncepta zelenih gradova u davanju rješenja za postavljene izazove. Radionica ih je potaknula na razmišljanje o problemima urbanizacije, prostornog planiranja, korištenja prostora i održive gradnje.