Građevinski fakultet osvojio brončanu medalju nastupom inovatora na izložbi Arca 21

Savez udruga inovatora Rijeke prošloga je tjedna nastupio na 19. međunarodnoj izložbi inovacija Arca 21 održanoj u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Svoje su radove predstavili brojni inovatori pojedinci, ali i istraživački timovi javnoga i privatnoga sektora, akademske zajednice i znanstvenih ustanova te inovativnih i razvojnih tvrtki u Hrvatskoj i inozemstvu iz više od 20 zemalja svijeta.

Brončanu medalju osvojio je Građevinski fakultet u Rijeci za predstavljanje inovativnih rješenja kompozitnih zidnih i stropnih konstrukcijskih panela koji se razvijaju unutar projekta „Predgotovljene zgrade gotovo nulte energije proizvedene na industrijski način” financiranog iz EU strukturnih i investicijskih fondova i ZIP UNIRI projekta “Istraživanje ponašanja komponenata kompozitnog panela s integriranom čeličnom jezgrom” financiranog od strane Sveučilišta u Rijeci. Inovativnost rješenja ogleda se u spajanju tri različita materijala u jedan spregnuti konstrukcijski element koji ima niz povoljnih tehničkih svojstava te razvoj tehnologije gradnje zgrada gotovo nulte energije na industrijski način.

Čestitke istraživačkom timu za sjajan nastup i osvojenu medalju!