Institut Ruđer Bošković otvara dva radna mjesta za znanstvenog asistenta i stručnog suradnika

Centar za informatiku i računarstvo Instituta Ruđer Bošković (www.irb.hr) otvara dva nova radna mjesta za znanstvenog novaka i stručnog suradnika u znanstvenom području računarstva. Kao dio tima, znanstveni novak i stručni suradnik sudjelovat će u tekućim nacionalnim i međunarodnim projektima (Hrvatska zaklada za znanost, Horizon Europe, Digitalna Europa) koji se bave projektiranjem sustava i implementacijom znanstvenih kodova za paralelne i distribuirane računalne arhitekture primijenjenih u brojnim istraživanjima. Također, sudjelovati će u razvoju novih aplikacija temeljenih na DLT tehnologiji (BlockChain). Ovisno o osobnim interesima, kandidat može unaprijediti svoju istraživačku karijeru u jednom ili više istraživačkih područja: distribuirano i paralelno računalstvo (HPC – High Performance Computing research and applications), Blockchain tehnologije, Dew Computing i IoT. Od pristupnika se očekuje magisterij iz područja tehničkih znanosti ili iz područja prirodnih znanosti (matematika ili fizika). Pozivaju se zainteresirani prijavitelji da svoj interes iskažu na: cir-office@irb.hr.