Novi Erasmus natječaj za stručno usavršavanje u svim zemljama svijeta u 2023./2025.

Sveučilište u Rijeci 28. studenog 2023. raspisalo je Erasmus Natječaj za mobilnost osoblja radi stručnog usavršavanja u 2023./2025. u okviru programa Erasmus u svim trećim zemljama koje nisu pridružene programu (projekt 2023-1-HR01-KA131-HED-000113440, INTERNATIONAL OPENING).
Mobilnost se može ostvariti u nepridruženim zemljama cijelog svijeta (regije 1 – 14) te mora biti ostvarena u razdoblju od 1. siječnja 2024. do 31. srpnja 2025. Popis regija 1-14 nalazi se na kraju natječaja.
Standardna (fizička) mobilnost osoblja u svrhu stručnog usavršavanja može trajati (isključujući dane provedene na putu) najkraće 5 dana, a najdulje 2 mjeseca. Nadalje, moguća je i blended mobilnost, odnosno kombinacija fizičke i virtualne mobilnosti. Format podrazumijeva kratkoročnu fizičku mobilnost kombiniranu s online učenjem odnosno s obaveznom virtualnom komponentnom prije, tijekom i/ili nakon fizičkog dijela mobilnosti. Fizički dio mora trajati od 5 do 30 dana.
Za mobilnost u svrhu stručnog usavršavanja nije potrebno imati potpisan međuinstitucijski Erasmus ugovor o suradnji.
Natječaj će biti otvoren do iskorištenja raspoloživih sredstava, a najkasnije do 1. ožujka 2025. godine.
Detaljne informacije o Erasmus programu, tekstovi natječaja i prijavni obrasci objavljeni su na mrežnim stranicama Sveučilišta.