Slikarska izložba i street art event

Ovaj petak, 26. svibnja, SKC poziva na dva studentska događanja:

slikarsku izložbu i street art event

• Zone preobražaja – slikarska izložba u Galeriji SKC

Diplomska izložba Doris La Mazze

U petak u 19 sati Galerija SKC otvara diplomsku izložbu Doris La Mazze, pod mentorstvom red. prof. art. Emilije Duparove i dr. sc. Katarine Rukavine.

Dočaravajući atmosferu nedorečenog prostora – na granici figuracije i apstrakcije, koloristička serija radova „Zone preobražaja“ propituje krajobrazne elemente i očekuje domišljata tumačenja posjetitelja.

Doris La Mazza (1999.) završila je smjer arhitektonskog tehničara u Šibeniku, a iste 2017. godine upisuje Akademiju primijenjenih umjetnosti u Rijeci gdje trenutno završava diplomski studij Primijenjene umjetnosti pod modulom slikarstva. Sudjeluje u raznim interdisciplinarnim izložbama i projektima.

Otvorenje: petak, 26.5.2023. u 19 sati, Galerija SKC (Kružna 6, Rijeka). Izložba ostaje otvorena do 31. svibnja 2023. te će se moći pogledati tijekom radnog vremena galerije (radnim danom i subotom od 17 do 20 sati). Ulaz je slobodan.

Poveznice:

Facebook događaj

SKCweb

Izložba je dio projekta koji se provodi uz podršku Studentskog kulturnog centra Sveučilišta u Rijeci.

• Briješ na street art eru? – na Kampusu

SKC studentski projekt

U petak od 10 ujutro pa sve do kraja dana udruga za mlade “Briješ?” na Kampusu stvara atmosferu street arta s ciljem poticanja aktivističkog diskursa kroz sferu umjetnosti.

Uz cjelodnevno oslikavanje čak 10 umjetnika iz cijele Hrvatske, spremaju se i nastupi hip hop skupina te zabava uz disko i funk zvukove studentskog DJ-a. Oslikavanja, fažol, cuga, zika i još svašta nešto…

Poveznice:

Facebook događaj

SKCweb

Projekt se provodi uz podršku Studentskog kulturnog centra Sveučilišta u Rijeci.

U NAJAVI:

PETAK, 2. lipanj, od 15 do 20h –Sajam studentskih radova