Prošli tjedan održan je kick-off meeting znanstvenog projekta „Složene poplave u priobalnoj Hrvatskoj u sadašnjoj i budućoj klimi – 4SEAFLOOD“ voditelja izv. prof. Nina Krvavice, na kojemu su uz znanstvenike s našeg fakulteta izv. prof. Igora Ružića i asistenticu Martu Mariju Bilić sudjelovali i suradnici s drugih nacionalnih i inozemnih institucija uključeni u projekt.

Projekt financira Hrvatska zaklada za znanost, a predviđeno trajanje projekta je do prosinca 2027. godine.
Projekt će se baviti kvantifikacijom trenutnih i budućih potencijala složenih poplava duž hrvatske obale, analizom i kartiranjem opasnosti od složenih poplava na odabranim pilot područjima u Hrvatskoj te unaprjeđenjem razumijevanja složenih poplava.
Više o projektu možete saznati na poveznici.