Svečano probijanje tunela Podmurvice

Dvije strane tunelske cijevi tunela Podmurvice najvećeg i najzahtjevnijeg objekta na trasi Državne ceste(DC) 403, čiji je iskop započeo, s južne strane u neposrednoj blizini ZTC-a i sjeverne na Škurinjama probijen je danas u 10:17 sati.

Zadnji metri kamenog materijala razdvajali su dvije strane portala tunela, dok se druga faza iskopa, u njegovom podnožju, planira završiti do svibnja 2022. godine. Ukupna je dužina tunela 1.250 metara, a paralelno s njegovom gradnjom, odvijaju se radovi na vijaduktima, raskrižjima i drugim objektima DC 403.

Na probijanju tunela sreli smo danas brojne bivše studente našeg Fakulteta, danas vrhunske građevinske stručnjake, a Laboratorij za materijale i laboratorij za geotehniku Građevinskog fakulteta radi tekuću kontrolu kvalitete za betonske i zemljane radove na projektu “DC 403 od čvora Škurinje do Luke Rijeka” za tvrtku Kolektor CPG d.o.o.