Uspješno održano 3. Regionalno Allplan BIM 2023 natjecanje

Na Građevinskom fakultetu u Rijeci od 19.-21. srpnja 2023. godine održano je 3. Regionalno Allplan BIM natjecanje. Riječ je o jednom od najvažnijih i najvećih stručnih skupova koje je ove godine okupilo 17 arhitektonskih i 25 građevinskih fakulteta iz 6 balkanskih zemalja nekadašnje Jugoslavije. Pokretači inicijative i organizatori ovog događanja bili su Baldinistudio d.o.o. i Baldinistudio International, a generalni pokrovitelj ALLPLAN i Nemetschek Company.

Po svojoj vrsti ovo natjecanje je jedinstveno u svijetu i regiji. Kao takvo pokrenuto je s ciljem modernizacije visokog obrazovanja inženjera i promicanja BIM metoda rada uz priliku za učenje i napredovanje studenata u modernom BIM načinu projektiranja, te razumijevanje novog pristupa poslovanju. Uz ugodnu radnu atmosferu u okruženju kolega iz cijele regije, razmijenjena su iskustva i prijateljstva koja će opstati zasigurno cijeli život. Glavna svrha studentskog natjecanja 2023. bila je promicanje BIM načina rada kroz korištenje programa Allplan. Na samom početku skupa sudionike je pozdravio dekan Građevinskog fakulteta u Rijeci, izv.prof.dr.sc. Mladen Bulić. Zatim se svim nazočnim obratio direktor tvrtke Baldinistudio d.o.o. Gianmarco Baldini Ćurčić, da bi na posljetku gradonačelnik grada Rijeke Marko Filipović, dipl.ing.građ. u predivnom govoru potaknu veliko značenje i poticaj daljnjem jačanju BIM modeliranja. Kroz trodnevno natjecanje studenti su mogli slušati nekoliko vrlo zanimljivih predavanja organizatora i sponzora samog skupa. Poseban cilj manifestacije bio je poticanje digitalizacije u građevinskoj industriji, jačanje inženjerske struke, stvaranje regionalne mreže inženjera, povezivanje fakulteta i gospodarstva, te povećanje konkurentnosti studenata.
Jedinstveno po svom opsegu i značaju, ovo natjecanje dalo je dobru priliku studentima arhitekture i građevine koji su kroz radne zadatke, timske projekte i prezentaciju svojih radova, kreativnost i snalažljivost odmjerili svoje znanje i upoznali se s rješavanjem stvarnih projektantskih zadataka. Pobjednici ovogodišnjeg regionalnog Allplan BIM natjecanja u kategoriji građevinarstva i arhitekture bili su:

ARHITEKTURA:
1. NIŠ TIM: MA22 – ČLANOVI TIMA: ANĐELA STEVČIĆ , MARKO JEREMIĆ

2. NOVI PAZAR – TIM: XYZ TEAM ČLANOVI TIMA: RAMIZ TUTIĆ, DŽELAL HAKIĆ

3. SARAJEVO – TIM: M&H TEAM ČLANOVI TIMA: MUAMERA HODŽIĆ, HANA HARAČIĆ

GRAĐEVINARSTVO:

1. SKOPLJE – TIM: 3AT ČLANOVI: ANTONIO TONESKI, ALEKSANDAR ANDONOVSKI

2. BANJA LUKA – TIM: MOMENTUM   ČLANOVI: NEMANJA KOMLJENOVIĆ, VLADIMIR BRANKOVIĆ
3. NOVI SAD –  TIM: IT   ČLANOVI:  IGOR PAVLOVIĆ , TAMARA ŠKRBIĆ.

Čestitamo svim pobjednicima, kao i svim sudionicima natjecanja, prvenstveno našim odličnim studenticama Nelli Vukušić i Sari Petrović koje su odlično predstavljale naš Građevinski fakultet na ovom izuzetnom natjecanju. Hvala svima za tri predivna nezaboravna dana druženja, komunikacije i razmjene iskustava. Vidimo se do godine na 4. Regionalnom Allplan BIM natjecanju u Novom Sadu.