World Centre of Excellence in Landslide Risk Reduction under the leadership of the new president of ICL prof. Željko Arbanas

Hrvatska grupa za klizišta, koju čine znanstvenici s Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i s Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci proglašena je po četvrti put Svjetskim centrom izvrsnosti za umanjivanje rizika klizanja (engl. World Centre of Excellence in Landslide Risk Reduction, WCoE) Međunarodnog konzorcija za klizišta (engl. International Consortium on Landslides, ICL) za razdoblje 2024.-2027. godine. Proglašenje se održalo tijekom 6. svjetskog Foruma o klizištima (6th World Landslide Forum) održanog u Firenci, na kojem je novi predsjednik ICL-a, prof. Željko Arbanas predstavio svoj program rada i razvoja ICL-a za vrijeme trajanja svog mandata.